Bilety Bilety

Na nasze zaproszenie

koncertowały w Polsce gwiazdy światowej muzyki: Bon Jovi, Jennifer Lopez, Guns' N Roses, Thirty Seconds to Mars, Placido Domingo, Elton John, Andrea Bocelli, Bryan Adams, Justin Bieber i Michael Bublé

 

2014-04-27

Placido Domingo

Wielki hołd Placido Domingo

 
Piękny, wyjątkowy i wzruszający – te określenia są najlepszym podsumowaniem koncertu Placido Domingo, który odbył się w niedzielę 27 kwietnia w Poznaniu z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II.
 
Wyjątkowość koncertu od początku nie podlegała dyskusji. Po pierwsze sprzyjała temu okazja, która sprawiła, że Placido Domingo pojawił się w Poznaniu. O szczególny i podniosły wymiar wydarzenia zadbał jednak przede wszystkim sam artysta. Placido Domingo bardzo chciał pojawić się 27 kwietnia w stolicy Wielkopolski. W związku z tym odwołał jeden ze swoich koncertów. Później zarezerwował dodatkowy czas, który poświęcił na zwiedzanie Bramy Poznania i katedry na Ostrowie Tumskim. - Jego zaangażowanie w ten projekt było widoczne na każdym kroku – podkreślił Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu była organizatorem tego wydarzenia.
 
Koncert w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich obejrzała ponad siedmiotysięczna widownia. Znacznie więcej zainteresowanych tym wydarzeniem zasiadło przed telewizorami, ponieważ był on transmitowany przez TVP 2. - Otrzymaliśmy propozycję rejestracji tego koncertu i oczywiście na nią przystaliśmy. Powiem szczerze, że to dla mnie ogromne przeżycie. Dla każdego Polaka na pewno niezapomniany dzień. Dziękuję za to Poznaniowi – powiedziała Grażyna Torbicka, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna. 
 
- Dzięki naszemu papieżowi stolicą świata w niedzielę był Rzym. Bardzo wszyscy przeżywaliśmy te wydarzenia. Możemy być jednak szczęśliwi również tego powodu, że w związku z tą szczególną okazją światową stolicą kultury został Poznań – dodał z kolei mecenas poznańskiego koncertu, doktor Jan Kulczyk.
 
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncert Placido Domingo był dwuczęściowym widowiskiem. W pierwszej widownia usłyszała poezje Karola Wojtyły z płyty "Amore Infinito". - To prawdopodobnie najważniejsza płyta w moim życiu, bo mocno angażowałem się w jej powstanie – powiedział Placido Domingo Jr, który w Poznaniu wystąpi
 

 

Oficjalny plakat

 

 

 

Realizacje wykonane

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.