Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2022-03-04

Polsko-ukraiński zespół DAGADANA w Ostrowie na koncercie charytatywnym

W koncercie charytatywnym „Ostrów dla Ukrainy” weźmie udział gość specjalny, polsko-ukraiński zespół DAGADANA, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą wielu gatunków muzyki. Występ tej grupy będzie miał szczególny i symboliczny wymiar. Wydarzenie odbędzie się 7 marca w Arenie Ostrów. Bilety można kupować na stronie www.biletserwis.pl. 
 
 
DAGADANA już od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną i publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. 
 
 
Jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Koncertował w 25 krajach na całym świecie, w tym na brazylijskim festiwalu Virada Cultural – największym w Ameryce Południowej, a także na Shanghai World Music (Chiny), Festiwalu Ludów Pustyni (Maroko) i Open’erze czy Woodstock’u (Polska). Dagadanie zdarza się występować w niecodziennych lokalizacjach i scenach, np. na tratwie, w kopalni i na pustyni. O zespole rozpisywał się amerykański National Geographic.
 
Skład zespołu tworzą wokalistki: Daga Gregorowicz, grająca także na instrumentach elektronicznych i pochodząca z Ukrainy Dana Vynnytska (także pianistka), a także Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal) i Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja).  
 
- W pierwszym porywie serca, w odpowiedzi na sytuację zza naszej wschodniej granicy, Ostrowskie Centrum Kultury zaplanowało koncert polsko-ukraińskiego kolektywu DAGADANA, na połowę marca. Niemniej, z godziny na godzinę, do naszych działań, na samym początku zaplanowanych w kameralnej odsłonie, zaczęły dołączać inne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wiadomym było już wtedy, że Arena Ostrów to miejsce na wskroś odpowiednie do tego, by koncert charytatywny wybrzmiał w okazałej i podniosłej atmosferze. To dzięki współpracy Prestige MJM i Spółce Arena Ostrów udało się w szybki i sprawny sposób opracować plan działań na to wyjątkowe wydarzenie – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury. 
 
DAGADANA, a także Maciej Balcar oraz zespoły Pectus, Big Cyc i Czarno Czarni wystąpią w wielkim charytatywnym koncercie „Ostrów dla Ukrainy”, który odbędzie się 7 marca w hali Arena Ostrów, początek o godzinie 18:00. Wszyscy polscy artyści oraz pracownicy stojący za tym wydarzeniem zrzekają się wszelkich dochodów, a całość zebranych środków przekazana będzie na pomoc Ukrainie. 
 
Aby każdy mógł uczestniczyć w wydarzeniu oraz pomóc tak, jak tylko potrafi, na wszystkie miejsca obowiązują bilety w trzech kategoriach cenowych: 54 zł, 108 zł i 216 zł (w cenach zawarty jest VAT). Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego i regionu będzie mógł więc zakupić bilet, w takiej cenie, na jaką go aktualnie stać. Jest również możliwość kupienia biletu z przeznaczeniem dla rodzin, które przyjechały z Ukrainy do Ostrowa Wielkopolskiego i okolic w ostatnich dniach (jest ich już ponad 400!).
 
Bilety do kupienia na www.biletserwis.pl. 
 
Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM, Ostrowskie Centrum Kultury oraz Arena Ostrów. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Partnerem koncertu jest telewizja Proart. 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.