Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2022-03-28

Scorpions zmienili tekst “Wind of Change” dla Ukrainy

Gitara w niebiesko-żółtym kolorze i zmieniony tekst „Wind of Change” z dedykacją dla narodu ukraińskiego – tak wracają po pandemicznej przerwie Scorpions. Weterani rocka zagrali już pierwszy z dziewięciu koncertów zaplanowanych w Las Vegas. Do Polski Klaus Meine i spółka przyjadą 28 maja. Dadzą koncert w TAURON Arenie Kraków.

 


Piosenkę „Wind of Change”, która nawiązuje do przemian politycznych w Związku Radzieckim lat 80. i 90. i upadku imperium sowieckiego, Scorpions zadedykowali Ukrainie. 
- Następny utwór to wołanie o pokój i myślę, że dziś powinniśmy to wykrzyczeć jeszcze głośniej! Dedykujemy ten utwór dla wspaniałych ludzi Ukrainy – powiedział ze sceny frontman Klaus Meine, ale na tym nie poprzestał. Pierwsza zwrotka tego ponad 30-letniego hitu zawierała zmienione frazy, które były wyświetlane na ekranie tak, aby fani również mogli je zaśpiewać w nowej wersji: „Now listen to my heart It says Ukraine Waiting for the wind to change…”Innym akcentem nawiązującym do wsparcia Scorpions dla Ukrainy była gitara Matthiasa Jabsa przemalowana w niebiesko-żółte barwy.


Rozpoczęta właśnie trasa Scorpions promuje ich najnowszy krążek „Rock Believer” i oczywiście nowe utwory również znalazły się w setliście koncertu, m.in. „Peacemaker” i „Seventh Sun”. Nie zabrakło też starych sprawdzonych hitów, które zawsze robią klimat: „Send Me an Angel”, „Big City Night”, „Rock You Like a Hurricane”.

 

W sumie na koncercie w Las Vegas Scorpions zagrali 19 kawałków, swoje solówki mieli także gitarzysta Paweł Mąciwoda i perkusista Mikkey Dee. Do Polski w ramach trasy Rock Believer Tour zespół przyjedzie 28 maja, wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Bilety cieszą się olbrzymim zainteresowaniem fanów. Ostatnie wejściówki kupić można na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.