Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2021-09-09

Wyjątkowe kolędy, wybitni artyści, świąteczna magia. To będą niezapomniane koncerty!

Plejada wybitnych polskich artystów na czele z Anną Dymną, Anną Jurksztowicz, Beatą Rybotycką, Jackiem Cyganem, Krzysztofem Antkowiakiem, Jerzym Filarem i Stanisławem Soyką wystąpi w cyklu koncertów „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie”. Klimatyczne koncerty odbędą się w pierwszych dniach stycznia 2022 roku w prestiżowych lokalizacjach w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Bilety do sprzedaży na biletserwis.pl trafią 13 września o godz. 10:00. 

Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, w tym największych przebojów takich polskich artystów jak: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Mieczysław Szcześniak czy Edyta Geppert. Jego piosenki wygrywały Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu: „Jaka róża taki cierń”, „Diamentowy kolczyk”, „Wypijmy za błędy” – to tylko niektóre z nich. Utwór „To nie ja byłam Ewą” zaśpiewany przez Edytę Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku zdobył drugie miejsce i do dzisiaj pozostaje największym sukcesem naszego kraju w historii tego festiwalu.
 

Popularny polski tekściarz jest także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem i organizatorem festiwali muzycznych, a od ponad trzydziestu lat pisze także teksty kolęd i pastorałek. Jedną z ostatnich, jakie stworzył jest „Kolęda na ten czas”. Utwór znalazł się w tytule serii koncertów zaplanowanych na następny rok. Powstał na specjalną prośbę Anny Dymnej pod koniec pandemicznego 2020 roku i jest symbolem tego trudnego czasu, kiedy cały świat zatrzymał się w obliczu pandemii koronawirusa.
 

 

Cykl występów „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” to propozycja wieczorów muzycznych na pierwsze dni 2022 roku. Koncerty w duchu Świąt Bożego Narodzenia, w atmosferze zadumy nad teraźniejszością i pięknymi tekstami najsłynniejszego polskiego autora piosenek, gwarantują udane i klimatyczne wieczory.
 

- Zapraszam państwa na spotkanie z moimi kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami, które pisałem przez ponad 30 lat z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami. W koncertach wystąpią moi przyjaciele. Na scenie przeżyjemy wspólnie jeszcze raz magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, czas dobroci, wybaczania i nadziei. W słowach i nutach odnajdziemy tę symboliczną pierwszą gwiazdkę, tak jak w życiu odnajdujemy ją w pełnych miłości oczach najbliższych – mówi Jacek Cygan.
 

Przyjaciele Jacka Cygana, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie to: Stanisław Soyka, Anna Jurksztowicz, Jerzy Filar, Krzysztof Antkowiak, Beata Rybotycka i Zosia Nowakowska. Gospodarzami koncertów będą Anna Dymna i Jacek Cygan.
 

- Z Jackiem Cyganem przyjaźnimy się od dekad i tyleż samo trwa mój podziw i szacunek dla jego twórczości. Będzie mi niezmiernie miło wziąć udział w cyklu koncertów „Kolęda na ten czas”. Wystąpi doborowe towarzystwo: Ania Jurksztowicz, Beata Rybotycka, Jurek Filar i inni. Wierzę, że podczas styczniowych wieczorów dotrzemy do państwa serc z bukietem pięknych refleksji – mówi Stanisław Soyka, jeden z artystów styczniowych kolęd.

 


W wieczorach kolęd Jacka Cygana wystąpi także zespół muzyczny „Kameleon Quintet” pod kierownictwem Radka Labahuy. Na scenie pojawi się także Mariusz Patyra, jedyny polski skrzypek, który wygrał Konkurs Paganiniego w Genui oraz jego kwintet smyczkowy. 
 

- Jacek Cygan pisze dla konkretnych wokalistów, doskonale wczuwając się w ich osobowość. To pewnie jest kluczem do ogromnej popularności stworzonych przez niego tekstów. My mamy okazję zaproponować zaledwie małą część jego przeogromnego dorobku – koncerty kolęd i pastorałek. Wielką wartością tych muzycznych wieczorów będzie udział samego Jacka Cygana oraz wspaniałych artystów polskich scen. Serdecznie zapraszam na koncerty – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncerty kolęd. 


Trasa koncertowa „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” zaplanowana została w pierwszej dekadzie stycznia 2022 roku:
2 stycznia - ICE Kraków
4 stycznia - Sala Ziemi Poznań
6 stycznia - Filharmonia Warszawska (2 koncerty)
8 stycznia - NFM Wrocław

Bilety na wydarzenia dostępne będą od poniedziałku, 13 września na stronie www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.  

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.