Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2019-06-21

Andrea i Matteo Bocelli pięknie świętują Dzień Ojca

Andrea i Matteo Bocelli, znani publice nie tylko ze swoich cudownych głosów, ale też z łączącej ich wspaniałej relacji, oczywiście pięknie obchodzą Dzień Ojca. O wspólnym śpiewaniu, istocie ojcostwa i o tym, jak prezentuje się to na scenie opowiadają nie tylko sami artyści, ale także ich fani. Andrea Bocelli wystąpi w Polsce 22 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 

Cały świat obchodzi Dzień Ojca, choć w różnych terminach. We Włoszech, Portugalii i Hiszpanii ten dzień celebruje się 19 marca. W Niemczech jest to święto ruchome, przypadające najczęściej w czerwcu, a w Wielkiej Brytanii – obchodzi się je w trzecią niedzielę czerwca. I właśnie tę ostatnią datę wybrali na wspólną celebrację Andrea i Matteo Bocelli. W Polsce jak wiemy, Dzień Ojca zawsze wiąże się z jedną datą - 23 czerwca.

Fani obu śpiewaków bardzo pozytywnie zareagowali na akcję zorganizowaną z okazji Dnia Ojca. Andrea i Matteo poprosili ich bowiem o złożenie dedykowanych życzeń swoim ojcom, by razem z nimi uczcić ten wyjątkowy dzień. Jak sam Matteo napisał na swoim profilu społecznościowym - odzew był fantastyczny! Kompilacja wybranych dedykacji znalazła się w materiale zarejestrowanym na jednym z ostatnich koncertów, oczywiście ze sztandarowym utworem tej dwójki „Fall on Me”.

  

Nazwisko Bocelli jest współczesnym wyznacznikiem klasy i istotą muzycznego piękna. Andrea Bocelli skupiający fanów na całym świecie przywrócił operze dawną świetność, a za pomocą swoich utworów wciąż zdobywa nowych wielbicieli subtelnie przekonując ich do klasyki. Jego magia polega na rzadkiej zdolności przemawiania uczuciem. Nieważne w jakim języku śpiewa, ponieważ przede wszystkim jest to uniwersalny język miłości. Tenor już od dwudziestu pięciu lat swoim głosem rozpromienia ludzkie serca napawając je największymi wartościami, takimi jak: miłość, wiara, przyjaźń, rodzina i dar ojcostwa. Nic więc dziwnego, że świat bardzo entuzjastycznie zareagował na kolejne objawienie sceny muzycznej, jakim okazał się młodszy syn Andrei – Matteo Bocelli. Tych dwóch mężczyzn stojących obok siebie w świetle reflektorów, ale też zwyczajnie przechadzających się po korytarzu przed koncertem, to obraz pięknej relacji pomiędzy ojcem a synem – pełnej szacunku, harmonii i miłości. W Poznaniu, podczas majowego występu na stadionie Andrea Bocelli w ten sposób zapowiedział wspólny występ ze swoim synem: - Była kiedyś pewna, szczęśliwa rodzina, w której pewnego dnia mały chłopiec powiedział do swojego ojca: chciałbym, kiedyś śpiewać tak jak ty. Miałem wtedy szczęście, bo to ja jestem tym ojcem – po tych słowach w burzy oklasków publiczność powitała na scenie syna Andrei - Matteo. Razem zaśpiewali jeden z największych hitów ostatnich miesięcy - „Fall On Me”. Polskiej publiczności wielkie emocje i łzy towarzyszyły jeszcze długo po koncercie. - W pewnym momencie wzruszyłam się i łzy po prostu mi popłynęły. Było to kiedy ojciec śpiewał z synem. Słowa i sposób wykonania... Nie potrafię wyrazić słowami, ale to jest cały czas w mojej duszy – opowiadała jedna z uczestniczek koncertu w Poznaniu.
 

Duet Andrei i Mattea jest niezwykły nie tylko dla niemal pięciu milionów fanów wielkiego tenora, ale też dla tej dwójki - ojca i syna. W bieżącej trasie koncertowej Matteo często towarzyszy swojemu tacie na scenie. Podczas ich występów trudno dostrzec fałsz. Widać, że „Fall On Me” nie jest tylko standardowo wykonanym utworem.  Zarówno Andrea jak i Matteo wiedzą o czym śpiewają i robią to prosto z serca.


- Dla mnie to nie jest duet z Andreą Bocellim. To duet z moim tatą. Zawsze z nim śpiewałem, od kiedy byłem małym dzieckiem. I tak jak wtedy aż do dziś sprawia mi to ten sam rodzaj wielkiej przyjemności – mówi Matteo Bocelli w materiale „Fall On Me (Making Of)”. Ich relacja to prawdziwa perła w świecie muzyki. Oprócz niezaprzeczalnie fantastycznych wykonań utworów klasycznych i chwytających za serce utworów popowych, potrafią ofiarować publiczności uczucia i obraz miłości, który w pewien niewyjaśniony sposób przenika słuchaczy.


Dzień Ojca to wspaniała okazja do zadbania o relacje rodzinne. Bliskość, wzajemne zrozumienie i szacunek, jakie łączą  Matteo i jego tatę Andreę, niech będą wzorem dla wszystkich nie tylko podczas tego święta!
 

W przyszłym roku wielki tenor ponownie odwiedzi nasz kraj, tym razem jego występ odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Czy publiczność w stolicy również będzie miała okazję posłuchać wykonania „Fall On Me” w duecie? Oby! Wydarzenie na warszawskim stadionie odbędzie się 22 sierpnia 2020 roku. Z każdego sprzedanego biletu na ten koncert przeznaczone zostanie 4 zł na fundację charytatywną włoskiego tenora: Andrea Bocelli Foundation. Bilety nabywać można poprzez stronę www.prestigemjm.com. Więcej informacji ta ten temat można znaleźć pod adresami www.plus1.org oraz  www.andreabocellifoundation.org.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.