Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2018-03-28

Śpiewają w niezwykłych miejscach!

Ostrów Tumski w Poznaniu ze swoją ponad tysiącletnią historią, gdzie kwartet Il Divo wystąpi za niespełna 3 miesiące, idealnie wpisuje się na listę niezwykłych miejsc koncertowych zespołu. Sąsiedztwo brytyjskich zamków, kilkusetletnie parki, starożytne amfiteatry – w takich plenerach Il Divo często występuje! 

 

Ostrów Tumski jest jedyną pozostałą w Poznaniu wyspą na Warcie. Otaczają ją dwa ramiona rzeki: szersze – zachodnie jest głównym nurtem Warty, oraz węższe - wschodnie, nazywane Cybiną, podobnie jak rzeczka, przepływająca przez Jezioro Maltańskie i do tego ramienia uchodząca. Zespół urbanistyczno-architektoniczny Ostrowa Tumskiego i pobliskiej Śródki od 50 lat figuruje w rejestrze zabytków, a 10 lat temu został uznany przez prezydenta RP za pomnik historii. Na wyspie, tuż obok przepływającej Warty i sąsiedztwie katedry, w miejscu o ponad tysiącletniej historii, wystąpi światowej sławy kwartet Il Divo. Zespół bardzo chętnie wychodzi z hal i stadionów, by koncertować w niezwykłych okolicznościach. Ostrów Tumski wpisuje się wprost idealnie do preferencji międzynarodowej grupy wokalnej, która będzie mogła dodać do listy swoich niezwykłych miejscówek również te okolice Poznania - urokliwe i spektakularne swoją historią. 

 

 

Trasa Timeless Tour rozpocznie się wprawdzie od meksykańskich hal – już w kwietniu, ale latem Il Divo pawie wyłącznie wystąpi w plenerach, i to jakich! Koncerty na dworze zapoczątkuje właśnie wieczór na Ostrowie Tumskim w Poznaniu z okazji 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego. Kolejnym miejscem, w którym Il Divo zaśpiewa poza halą, będą okolice szkockiego zamku w Edynburgu - jednej z najpotężniejszych fortec Wielkiej Brytanii. Później kwartet zaprezentuje się jeszcze na terenach zielonych posiadłości Euston Park w Thetford i Euston Hall w Suffolk w Anglii. Tłem scenerii koncertowej Il Divo będzie także XVI-wieczny zamek Englefield w Reading, by tydzień później zmienić się w posiadłość w Regley Hall datowaną na XVII wiek. To tylko niektóre okazałe zabytkowe miejscówki, w których zaśpiewają Carlos Marin, Urs Toni Bühler, Sebastien Izambard i David Miller z Il Divo.


Jedną z perełek na trasie z pewnością będzie także amfiteatr Scarborough – umiejscowiony na skraju lasu i fosą z wodą oddzielającą scenę od publiczności. W Dublinie natomiast zaplanowano koncert w ogromnym parku okalającym Trinity College. Po wyjeździe z Wysp Brytyjskich Il Divo skieruje się do Hiszpanii, by wystąpić w kompleksie Plaza de Toros Almeria, która jeszcze dzisiaj jest areną walk toreadorów. Tegoroczny sezon na koncerty plenerowe zespół zakończy we wrześniu w starożytnym Teatrze Rzymskim w Meridzie – wzorowanym na koloseum.   

 

Ostrów Tumski – kolebka polskiej państwowości i chrześcijaństwa - na tym tle wygląda imponująco! To jedno z najstarszych miejsc, w którym w tym roku zaprezentuje się Il Divo. Warto dodać, że w dużej mierze na urok tego miejsca wpłynie też rzeka Warta.
- Ta sceneria rzeczywiście jest przepiękna! Na tę okoliczność postanowiono sprowadzić na Wartę jednostki pływające, które zostaną pięknie oświetlone lampionami. To będzie imponujący obraz naszego miasta – mówi poznanianin Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. Orkiestra TM wystąpi razem z artystami podczas wielkiego koncertu Il Divo na Ostrowie Tumskim.  

 

 

Całe wydarzenie uświetniające obchody 1050-lecia założenia biskupstwa poznańskiego odbędzie się 22 czerwca. Wstęp dla szerokiej publiczności będzie bezpłatny. W sprzedaży są bilety na numerowane miejsca siedzące w pobliżu sceny w cenie 170 zł (sektor A) i 120 zł (sektor B). Nabywać je można poprzez stronę eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

Organizatorami koncertu będą: Archidiecezja Poznańska oraz agencja Prestige MJM.  

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.