Bilety Bilety

Każda impreza, którą organizujemy jest dla nas wyjątkowa.

Także dla lokalnych społeczności to niezapomniane, często historyczne wydarzenia.
Zobacz pozostałe wpisy

 

2018-06-25

Powiedz „Sì” Andrei Bocellemu!

Po 14 latach przerwy Andrea Bocelli wreszcie wydaje całkowicie nowy album!  „Sì” to celebracja miłości, rodziny, wiary i nadziei. Pierwszy singiel promujący wydawnictwo już trafił do sieci. Cała płyta dostępna będzie w październiku, a kilka miesięcy później, 11 maja 2019 roku artysta zaśpiewa na INEA Stadionie w Poznaniu, podczas obchodów jubileuszu 100-lecia UAM.
 

Album zostanie wydany przez DECCA RECORDS 26 października 2018 roku. Światowej sławy tenor w ostatnim czasie zaskoczył swoich fanów dwukrotnie: występem w towarzystwie Eda Sheerana na londyńskim stadionie Wembley oraz ogłoszeniem wydania swojej nowej płyty „Sì”. Jest to pierwszy album od 14 lat, który prezentuje całkowicie nowy materiał. Pierwszy singiel promujący wydawnictwo - „If Only" trafił właśnie na muzyczny rynek.
 

Andrea Bocelli skromnie zaprzecza  swojemu statusowi jednej z największych gwiazd muzyki klasycznej na świecie. Artysta śpiewał dla papieży, prezydentów, członków rodziny królewskiej, występował w wielu największych salach koncertowych i operowych świata, sprzedał także 80 milionów płyt. Jego ostatni album ukazuje powrót wokalisty do korzeni. Jest to niezwykle intymna kolekcja piosenek, które celebrują miłość, wiarę i rodzinę. Krążek został nagrany w domu artysty we Włoszech, z kolei produkcją zajął się legendarny Bob Ezrin (Pink Floyd, Lou Reed).
 

- Chciałem wrócić do moich wspomnień, kiedy byłem jeszcze młodym mężczyzną i grałem w barze na pianinie. Oczywiście od tego czasu wyprodukowałem wiele albumów, wykonałem wiele coverów, brałem udział w wielu różnych projektach. Jednak w pewnym momencie powiedziałem sobie: „Może nadszedł czas, aby włożyć mój własny wysiłek w poszukiwanie nowych piosenek, zacząć od nowa, tak jak to było w mojej karierze” - komentuje wokalista.


Singiel, jak na międzynarodowego artystę przystało, jest dostępny aż w trzech językach: angielskim - „If Only”, włoskim - „Qualcosa più dell’Oro” oraz hiszpańskim - „Tú eres mi Tesoro”. Piosenka została napisana przez Francesco Sartori i Lucio Quarantotto. Ten drugi  pomagał również przy jednym z największych hitów Bocellego - „Con Te Partirò” („Time To Say Goodbye”). Utwór ten został wydany ponad 20 lat temu i stał się jednym z najlepiej sprzedającym się singli wszech czasów. 

  

Andrea Bocelli urodził się z wyjątkowym, muzycznym darem i stał się jednym z najbardziej znanych wykonawców na świecie. Śpiewak występował na najważniejszych międzynarodowych imprezach, wliczając w to igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, a także własne, zazwyczaj całkowicie wyprzedane koncerty. Artysta ma na swoim koncie wiele nagród, między innymi: Złotego Globa, 7 statuetek Classical BRITs, 7 - World Music Awards, otrzymał nawet własną gwiazdę w Alei Gwiazd w Hollywood.
 

Utwory crossover włoskiego tenora pobijają wszelkie rekordy popularności. Współpracował z wieloma gwiazdami muzyki pop, takimi jak: Ed Sheeran, Ariana Grande, Nicole Scherzinger, Jennifer Lopez, LeAnn Rimes, Céline Dion, Tony Bennett i Sarah Brightman. Artysta zachwycił również brytyjskich fanów piłki nożnej, dając występ dla zwycięskiej drużyny Leicester City oraz trenera Claudio Rainieri na stadionie King Power w 2016 roku.


Bocelli powróci na trasę koncertową pod koniec tego roku, występując głównie w Stanach Zjednoczonych, między innymi w:  Nowym Jorku, Las Vegas oraz Hollywood Bowl w Los Angeles. Fani będą mogli usłyszeć najnowszą muzykę Andrei również na koncertach w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii, Kanadzie, Irlandii i w Wielkiej Brytanii.
 

„Sì” czyli „Tak” jest albumem opowiadającym o sercu i duszy, pozytywnym nastawieniu i rodzinie, melodii i magii. Właśnie z tego powodu Bocelli wybrał prosty, ale silny tytuł.
- W tym historycznym okresie, przez który teraz przechodzimy, zbyt często mówimy „nie”. Z kolei słowo „tak”, jest to słowo, które mówisz w momencie swojego pierwszego pocałunku, kiedy się z kimś zgadzasz, kiedy chcesz, aby ktoś poczuł się dobrze. „Sì”, jest słowem, które mówisz za każdym razem, gdy wszystko dobrze się kończy. Z tysiąca i jednego powodów, „sì” jest wyrazem pozytywnym, mocnym. To słowo, symbolizujące uczucia i emocje – tłumaczy artysta znaczenie tytułu albumu.
 

Mając 60 lat, Andrea Bocelli jest dumny, mogąc powrócić tam, gdzie wszystko się rozpoczęło. Jego nowy, ożywczy i dodający otuchy album oferuje jego fanom okno, przez które mogą zajrzeć i zapoznać się ze światem tego niezwykłego śpiewaka i globalnej ikony muzyki klasycznej. 
 

Spojrzeć na niezwykły świat Andrei Bocellego z bliska będzie można już niebawem, podczas koncertu zaplanowanego na 11 maja 2019 roku w Poznaniu na stadionie INEA. Koncert organizowany jest z okazji obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Bilety można nabywać poprzez strony: www.prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce. Koncert współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Organizatorami występu są agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres e-mail.